750x480 - DevSecOps چیست و چه کاربردی دارد؟

DevSecOps چیست و چه کاربردی دارد؟

تعریف و کاربرد DevSecOps

DevSecOps فقط مربوط به تیم های توسعه و عملیات نیست. اگر می خواهید از چابکی و پاسخگو بودن یک رویکرد DevOps نهایت استفاده را ببرید ، امنیت فناوری اطلاعات نیز باید دربرنامه های زندگی  شما نقش یکپارچه ای داشته باشد.

DevSecOps یعنی اینکه از اول کاردرباره برنامه های کاربردی و امنیت فکر کنید و زیرساختی مناسب برای آن ها ایجاد کنید. این همچنین به معنای خودکار سازی برخی از دروازه های امنیتی برای کاهش سرعت کار DevOps است. انتخاب ابزار مناسب برای ادغام مداوم امنیت ، مانند توافق بر سر یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) با ویژگی های امنیتی ، می تواند به تحقق این اهداف کمک کند. با این حال ، امنیت DevOps مؤثر به ابزارهای جدید بیشتری احتیاج دارد – این کار بر روی تغییرات فرهنگی DevOps بنا شده تا کار تیم های امنیتی را زودتر ادغام کند.

حفظ امنیت برنامه برای افزایش عمر آن بسیار مهم است. DevSecOps در مورد امنیت داخلی است ، نه امنیتی که برای محیط اطراف برنامه ها و داده ها اشتفاده میشود.

.jpg - DevSecOps چیست و چه کاربردی دارد؟

واقعاً امنیت داخلی چیست؟ برای مبتدیان ، یک استراتژی خوب DevSecOps تعیین میزان تحمل ریسک و انجام تجزیه و تحلیل ریسک و سود است. چه مقدار از کنترل های امنیتی در یک برنامه خاص لازم است؟ اتوماسیون کارهای تکراری برای DevSecOps بسیار مهم است ، زیرا اجرای چک های امنیتی دستی می تواند زمان زیادی طول بکشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت میتوانید مقاله روبه رو را مطالعه کنید >> ۵ روند برتر امنیت سایبری که باید در سال ۲۰۲۰ آماده شوید


امنیت DevOps به صورت خودکار است

 انجام این کاربا حفظ چرخه های توسعه کوتاه و مکرر ، ادغام اقدامات امنیتی با حداقل اختلال در عملیات ، پیگیری فن آوری های نوآورانه مانند میکروسرویس ها و در عین حال همکاری نزدیک تر بین تیم های معمولی جدا شده, با صندوق های ظریف و همکاری در سازمان  آغاز می شود ، و تسهیل کننده این تغییرات انسانی در یک چارچوب DevSecOps اتوماسیون است.

اما اتوماسیون چیست و چگونه است؟ سازمانها باید قدم بردارند و کل محیط توسعه و عملیات را در نظر بگیرند. این شامل مخازن کنترل منبع ، یکپارچه سازی مداوم و استقرار مداوم (CI / CD)، مدیریت رابط برنامه نویسی  (API) ، اتوماسیون ارکستراسیون و رهاسازی و مدیریت عملیاتی و نظارت است.

فن آوری های جدید اتوماسیون به سازمان ها کمک کرده تا شیوه های توسعه سریع تر را به پیش ببرند ، و همچنین در پیشبرد اقدامات امنیتی جدید نقش داشته اند. اما اتوماسیون تنها چیز در فناوری اطلاعاتی نیست که در سالهای اخیر تغییر یافته است – فناوری های بومی بزرگ مانند میکروسرویس ها اکنون بخش عمده ای از اکثر ابتکارات DevOps هستند و امنیت DevOps باید با آنها مطابقت داشته باشد.

.jpg - DevSecOps چیست و چه کاربردی دارد؟

امنیت DevOps برای میکرو سرویس ها ساخته شده است

DevSecOps به معنای ایجاد امنیت از توسعه برنامه تا انتها است. این ادغام به همان اندازه که به ابزارهای جدیدی نیاز دارد ، به یک ذهنیت سازمانی جدید هم نیاز دارد. با توجه به این نکته ، تیم های DevOps باید امنیت خود را برای محافظت از محیط و داده های کلی و همچنین ادغام مداوم  به طور خودکار بکار گیرند 

امنیت محیط و داده ها:

 • استاندارد سازی و خودکار سازی محیط.
  هر سرویس باید از حداقل امتیاز ممکن برای به حداقل رساندن اتصالات و دسترسی غیرمجاز برخوردار باشد.
 • هویت کاربر و قابلیت کنترل دسترسی را متمرکز کنید.
  کنترل دسترسی دقیق و مکانیسم های تأیید متمرکز برای تأمین امنیت خدمات ضروری  است ، زیرا تأیید اعتبار در نقاط مختلفی آغاز می شود.
 • رمزگذاری داده ها بین برنامه ها و خدمات.
  یک سکوی ارکسترسیون کانتینر با ویژگی های امنیتی یکپارچه کمک می کند تا احتمال دسترسی غیرمجاز به حداقل برسد.
 • دروازه های API ایمن را معرفی کنید.
  API های ایمن باعث افزایش مجوز و دید مسیریابی می شوند. با کاهش API در معرض ، سازمانها می توانند سطح حملات را کاهش دهند.

.jpg - DevSecOps چیست و چه کاربردی دارد؟

امنیت فرآیند CI / CD:

 • اسکنرهای امنیتی ظروف را ادغام کنید.
  این باید بخشی از روند اضافه کردن ظروف به رجیستری باشد.
 • تست امنیت در فرآیند CI را خودکار کنید.
  این شامل اجرای ابزارهای آنالیز استاتیک امنیتی به عنوان بخشی از ساخت و همچنین اسکن تصاویر کانتینر از پیش ساخته برای آسیب پذیریهای امنیتی شناخته شده است.
 • تست های خودکار را برای قابلیت های امنیتی به فرایند آزمون پذیرش اضافه کنید.
  تست های اعتبار سنجی ورودی خودکار ، و همچنین تأیید صحت و ویژگی های مجوز.
 • به روزرسانی های امنیتی  را خودکار کنید.
  این کار را از طریق  DevOps انجام دهید. 
 • قابلیت های مدیریت پیکربندی سیستم و خدمات را خودکار کنید.
  این امکان را برای رعایت خط مشی های امنیتی و رفع خطاهای دستی فراهم می آورد. حسابرسی و اصلاح نیز باید به صورت خودکار انجام شود

در این مقاله سعی کردیم تا DevSecOps و کاربرد آن را به طور کامل توضیح دهیم برای یادگیری بیشتر میتوانید ویديو زیر را هم مشاهده کنید