Hoonarjo678 750x480 - یادگیری بهینه سازی

یادگیری بهینه سازی

SEO چیست؟

SEO به معنای “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. این تمرین افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت و همچنین قرار گرفتن نام تجاری شما در موتور جستجوگرها است. علی رغم اینکه SEO به همان اندازه که در مورد موتورهای جستجوگر است در مورد درک آنچه مردم برای جستجو در اینترنت، پاسخهایی که آنها به دنبال ان هستند و کلمات مورد استفاده آنها و نوع محتوایی که به دنبال آن هستند هم صدق می کند.

Hoonarjoczc1 - یادگیری بهینه سازی
یادگیری بهینه سازی

اصول موتور جستجو

موتورهای جستجو به مانند ماشین های پاسخ هستند. آنها میلیاردها محتوا را بررسی و مورد ارزیابی قرار می دهند تا مشخص کنند کدام محتوا بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

موتورهای جستجو همه را از طریق کشف و فهرست بندی تمام مطالب موجود در اینترنت (صفحات وب، فایل های PDF، تصاویر، فیلم ها و غیره) از طریق یک روند شناخته شده به عنوان “crawling و indexing”، و سپس آن را با چگونگی مطابقت آن پرس و جو در یک فرایند که ما به عنوان “ranking” اشاره کردیم توضیح خواهیم داد.

کدام نتایج جستجو “ارگانیک” است؟

 نتایج جستجوی ارگانیک آنهایی هستند که از طریق جستجوگرهای موثر به دست می آیند (از طریق تبلیغات و صرف هزینه به دست نمی آیند). این سایت ها به راحتی قابل تشخیص هستند، سایت هایی که تبلیغات گوگل استفاده می کنند با برچسب هایی سبز رنگ (AD) علامت گذاری شده اند و نتایج باقی مانده معمولا به شکل “۱۰ لینک آبی” که در زیر آنها بصورت لیست قرار می گیرند. چگونه می توانیم نتایج ارگانیک را نمایش دهیم؟

Hoonavbvbcrjo1 - یادگیری بهینه سازی
یادگیری بهینه سازی

به عنوان مثال، اگر شما برای ” آب و هوای ایران” جستجو کنید، پیش بینی آب و هوا برای شهری که شما در آن سکونت دارید (به عنوان مثال شهر تهران) به طور مستقیم در SERP به جای یک لینک به سایتی که ممکن است آن پیش بینی را مشاهده کنید ارجاع میدهد. و اگر شما برای “پیتزا تهران” جستجو کنید، نتیجه محلی را از مکان های پیتزای تهران خواهید دید.

مهم این است که به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو از تبلیغات درآمد کسب می کنند. هدف آنها این است که بهتر بتوانیم پرس و جوهای جستجوگر (در داخل SERPs) را بررسی کنیم تا جستجوگران به عقب برگردند و آنها را در SERPs نگه داریم. برخی از ویژگی های SERP در گوگل، ارگانیک هستند و می توانند تحت تاثیر SEO قرار بگیرند. این شامل قطعه های برجسته و سوالات مرتبط است.

شایان ذکر است که بسیاری از ویژگی های جستجو دیگر وجود دارد که حتی اگر تبلیغ پرداخت نشده باشد، به طور معمول تحت تاثیر SEO نیستند. این ویژگی ها اغلب دارای داده هایی هستند که از منابع داده اختصاصی مانند Wikipidia, WebMD و IMDb گرفته شده است.

چرا SEO مهم است؟

در حالی که تبلیغات پرداخت شده، رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین می تواند ترافیک را به وب سایت ها هدایت کنند، اکثر ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو هدایت می شود. نتایج جستجوی ارگانیک، املاک و مستغلات دیجیتالی بیشتری را پوشش می دهند، به نظر می رسد اعتبار بیشتری برای جستجوگران هوشمند در نظر گرفته شده نسبت به تبلیغات پولی چون کلیک بیشتری نسبت به تبلیغات پولی صورت می گیرد. به عنوان مثال، از تمام جستجوهای ایران، فقط ۲٫۸٪ از افراد روی تبلیغات کلیک می شوند.

Hoonarjonvnvnv1 - یادگیری بهینه سازی
یادگیری بهینه سازی

SEO نیز یکی از تنها کانال های بازاریابی آنلاین است که زمانی که به درستی راه اندازی شود، می تواند در طول زمان به پرداخت سود سهام ادامه دهد. اگر شما یک قطعه جامد از محتوا را که برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می کنید و ارائه می دهید، ترافیک خود را در طول زمان می توانید بیشتر و بیشتر بکنید، در حالی که تبلیغات نیاز به هزینه های مداوم برای ارسال ترافیک به سایت شما دارد. موتورهای جستجو روز به روز باهوش تر و دقیق تر می شوند، اما هنوز هم به کمک ما نیاز دارند. بهینه سازی سایت شما به ارائه اطلاعات بهتر به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما به درستی نمایه شود و در نتایج جستجو نمایش داده شود.

آیا باید متخصص حرفه ای، مشاور یا تیم بهینه سازی استخدام کنم؟

بسته به تمایل شما برای یادگیری و پیچیدگی وب سایت شما، می توانید بعضی SEO های اساسی خود را انجام دهید. یا ممکن است متوجه شوید که به یک متخصص نیاز دارید . در این زمینه شرکت ما میتواند کمک های فراوانی بکند.

Hoonarjo1jjjjjj - یادگیری بهینه سازی
یادگیری بهینه سازی

موتورهای جستجو به شما کمک می کنند. در حقیقت، گوگل حتی دارای یک راهنمای شروع بهینه سازی موتور جستجو، بسیار شبیه راهنمای مبتدی است! آنها همچنین کاملا از تلاش جامعه ی جستجوگر حمایت می کنند. کنفرانس های بازاریابی دیجیتال  مانند Unbounce, MNsearch, SearchLove و MozCon Own خود به طور منظم مهندسان و نمایندگان موتورهای جستجوی بزرگ را جذب می کنند.