راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

راهنمای بهینه سازی


به سفر یادگیری SEO خود خوش آمدید!

 راهنمای بهینه سازی برای توصیف جنبه های کلیدی جستجوگرها، از یافتن اصطلاحات و عبارات (کلمات کلیدی) است که می تواند ترافیک واجد شرایط را به وب سایت شما ایجاد کند، برای ساخت سایت خود به موتورهای جستجو، برای ایجاد لینک ها و بازاریابی ارزش منحصر به فرد سایت شما طراحی شده است.دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو پیچیده و در حال تغییر است، اما شما می توانید به آسانی مبانی را درک کنید و حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش رایگان SEO به طور گسترده ای در وب نیز در دسترس است، از جمله در راهنمایی هایی مانند این!

 

zvssv - راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
راهنمای بهینه سازی

آن چیزایی که قرار است در این مقاله یاد بگیرید

رند فیشیکن، یک هرم یکپارچه را برای توضیح راهکارهایی که افراد باید در مورد جستجوگرها انجام دهند، ساخته و ما با مهربانی از آن نامگذاری کردیم “سلسله مراتب موزلو از نیازهای جستجوگرها”.

 

Capture 400x307 - راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
راهنمای بهینه سازی

 

  1. قابلیت دسترسی پویشی را فراهم می کند تا موتورها بتوانند محتویات خود را محاسبه کنند (Crawl accessibility)
  2. محتوای محرمانه که به جستجوگر جستجو پاسخ می دهد (Compelling content)
  3. بهینه سازی کلمات کلیدی برای جذب جستجوگران و موتورها (Keyword optimized)
  4. تجربه کاربری بزرگ از جمله سرعت بار سریع، سهولت استفاده، و مجاز UI در هر دستگاه محتوای به اشتراک گذاشتن که لینک ها، نقل قول ها و تقویت را به دست می آورد (Great user experience)
  5. محتوا را به اشتراک می گذارد لینک هارا دریافت کرده و هر دوی آن هارا تقویت می کند (Share-worthy content)
  6. عنوان، URL، و توضیحات برای جلب CTR بالا در رتبه بندی (Title, URL, & description)
  7. نشانه گذاری اسکریپت /  تمایز از سایر رقبا در صفحه نتایج موتور های جستجو (Snippet/schema markup)

 در این راهنما برای هر یک از این حوزه های ذکر شده فوق ، توضیحاتی آماده گردیده است که به بررسی تک تک آن ها می پردازیم.

Hoonarjofhf - راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
راهنمای بهینه سازی

فصل اول:SEO چیست؟

SEO چیست و چرا مهم است؟

برای مبتدی ها  دانستن اینکه که بهینه سازی موتور جستجو چیست، چرا مهم است، و همه اصول اولیه نیاز به دانستن برای شروع خود را فرا بگیرید.


فصل دوم: چگونه موتورهای جستجو کار می کنند

اول خواندن و یادگیری

اگر موتورهای جستجو به معنای واقعی کلمه شما را پیدا نکنند، هیچ یک از بقیه کارهای در جهت بهینه سازی وب سایت نتیجه ایی نخواهد داشت. این فصل به شما نشان می دهد که چگونه ربات های Google از اینترنت برای پیدا کردن سایت شما استفاده می کنند و آن را به شاخص های خود اضافه می کنند.


فصل سوم: پژوهش کلید واژه

درک آنچه مخاطبان شما می خواهند پیدا کنند

رویکرد ما برای اولین بار کاربران را هدف قرار می دهد، زیرا موتورهای جستجوگر پاداش می دهند. این فصل تحقیقات کلیدی و روش های دیگر را برای تعیین مخاطبان  خود در نظر می گیرد.


فصل چهارم: بهینه سازی سایت

از تحقیقات خود برای ساختن پیام خود استفاده کنید.

این فصل سنگینی است که شامل طرح بهینه سازی شده، تجربه کاربر، معماری اطلاعات و همه راه هایی است که شما می توانید تنظیم کنید که چگونه محتوایتان را منتشرخواهید  کرد تا مخاطبین خود را به حداکثر برسانید.


فصل پنجم: جستجوگرهای فنی

دانش فنی پایه به شما کمک می کند سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید و اعتبار را با توسعه دهندگان ایجاد کنید.

با اجرای طراحی واکنشگرا، دستورالعمل های ربات و سایر عناصر فنی مانند داده های ساختاری و متا تگ ها، می توانید به ربات های گوگل بگویید که کلیت سایت شما چیست.


فصل ششم: ساخت لینک و ساماندهی آن

دقت بیشتر در ساختن لینک

هنگامی که همه موارد لازم را انجام داده اید، وقت آن است که نفوذ خود را از طریق  پیوندها و لینک های ارتباطی در سایت های دیگر و دنبال آن شبکه اینترنت گسترش دهید.


فصل هفتم: ارزیابی ، اولویت بندی و اجرای SEO

خودتان را برای موفقیت آماده کنید

بخشی اساسی از هر استراتژی SEO، دانستن این مورد است که آن استرانژِی چگونه کار می کند تا بتوانیم  رویکرد خودمان را با آن تنظیم کنیم.

چقدر از این راهنما را باید بخوانم؟

 

https   blogs images.forbes.com robertadams files 2016 11 seo 2017 master search engine optimization 1200x829 400x271 - راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
راهنمای بهینه سازی

ما تلاش کرده ایم در این مقاله SEO  و موارد مربوط به آن را به طور مختصر توضیح دهیم و شما را تا حدودی با بهینه سازی آشنا سازیم در مقالات بعدی هر یک از موارد مربوط به سئو را به صورت تخصصی بررسی و توضیح خواهیم داد.

هنوز هیجان زده نشده اید؟ شما باد متوجه شده باشید که بازاریابی موتور جستجو یک مبحث جذاب است و می تواند بسیار سرگرم کننده باشد! در صورت علاقمندی مجموعه ما اساتید متخصصی دارند  که می توانند شما را با سمینارهای آموزشی SEO آشنا سازند و به دنبال آن در کلاس های آموزشی ما حضور داشته باشید.