Hoonarjo 2 3.jpgg 3 750x480 - به چه نوع رایانه و با چه قدرتی نیاز دارید؟ ( قسمت اول )

به چه نوع رایانه و با چه قدرتی نیاز دارید؟ ( قسمت اول )

رایانه مناسب شما

افراد تمایل دارند رایانه های شخصی خود را برای طولانی ترین زمان نگه داشته و در واقع اغلب آنها را جایگزین نکنند ، همانطور که توسط این مطالعه نشان داده شده است.

اما اگر سرانجام به دنبال یک محصول جدید هستید ، با برخورداری از گزینه های مختلف بی پایانسوالات زیادی به ذهنتان میرسد: آیا من به یک لپ تاپ یا یک میز کار سنتی نیاز دارم؟ چه نوع پردازنده ای را می خواهم و تفاوت بین Core i9 7980XE و Core i3 چیست؟ آیا به ۴ ، ۸ یا ۱۶ گیگابایت حافظه نیاز دارم؟ آیا واقعاً به SSD احتیاج دارم؟

لازم نیست این مسئله پیچیده باشد. ما به شما نشان خواهیم داد که چه رایانه ای برای نیازهای شخصی شما مناسب تر است. و نگران نباشید ، ما توضیح خواهیم داد بر اساس کارهایی که با رایانه شخصی خود انجام می دهید ، توصیه های واضحی را ارائه می دهیم تا بهترین اطلاعات را بدست آورید.

با کامپیوتر خود چه می کنید؟

Hoonarjo 2.jpgh - به چه نوع رایانه و با چه قدرتی نیاز دارید؟ ( قسمت اول )

این تنها مهمترین سؤالی است که شما باید پاسخ دهید تا بفهمید دقیقاً چه نوع رایانه ای را باید خریداری کنید. و در اینجا با خودتان صادق باشید. PC خود را متناسب با فعالیتی که آن را انتخاب کرده اید خریداری کنید

انواع مختلفی از فعالیت های زیر را تقسیم بندی کرده ایم :

اگر تمام کاری که انجام می دهید این است که وب را کمی مرور میکنید ، Netflix را تماشا میکنید و ویرایش متن اصلی را انجام میدهید – و اگر بودجه  برای شما مسئله  است – به سراغ رایانه ای بروید که دارای:

 • یک Intom Atom / Celeron یا AMD A6 ،
 • ۴ گیگابایت رم
 • حداقل یک SSD 64 یا ۱۲۸ گیگابایتی.باشد

به یاد داشته باشید ، این حداقل مسئله است. شما هنوز هم تاخیر گاه به گاه را خواهید دید و کیفیت ساخت دقیقاً درجه یک در این محدوده نیست. 

بودجه کمی بیشتر دارید؟ سپس قدم بردارید

رایانه مناسب ویرایش عکس ، و مرور شدید وب

Hoonarjo 2.jpge - به چه نوع رایانه و با چه قدرتی نیاز دارید؟ ( قسمت اول )
اگر نیاز به کار زیادی با Office دارید ، وب (با دهها برگه باز) را مرور میکنید و با عکس کار میکنید ، یک رایانه زیبا خواهید گرفت:

 • هر لپ تاپ یا دسک تاپ با Core i3.
 • حداقل ۴ گیگابایت رم این ترفند را انجام می دهد ، اما باید با بودجه کم ۸ گیگابایت دریافت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که از SSD 256 گیگابایتی (یا بیشتر) SSD یا هارددیسک سنتی بزرگتر با بیش از ۵۰۰ گیگابایت فضای ذخیره استفاده می کنید.

هرچه بودجه خود را افزایش دهید، احتمال دارد کارت گرافیکی مناسب و صفحه نمایش زیبایی پیدا کنید.

 رایانه مناسب  برنامه نویسی ، ویرایش فیلم ، ارائه  چند وظیفه 

Hoonarjo 2.jpges - به چه نوع رایانه و با چه قدرتی نیاز دارید؟ ( قسمت اول )

این برای افرادی است که به صورت روزانه به عملکرد سریع نیاز دارند:

 • حتماً Intel Xeon با حداقل ۸ هسته یا Core i9 7800x (حداقل) بدست آورید.
 • رم ۱۶-۳۲ گیگابایتی و کارت گرافیک NVIDIA Quadro. همچنین به حداکثر میزان عملکرد ، به رم DDR4 با حداقل ۲۶۶۶ مگاهرتز نگاه کنید.
 • در قسمت هارد دیسک ، با NVME SSD بروید که سریعترین نوع SSD است که امروزه در دسترس است و عملکرد بهتری نیز به شما می دهد. مدلهای عالی شامل جدیدترین سامسونگ ۹۷۰ EVO / Pro یا حتی Intel Optane 800 / 900p برای عملکرد سریع چشمگیر است.

ممکن است بخواهید این را با برخی از راه حل های ذخیره سازی خارجی سنگین ، جفت کنید ، بنابراین می توانید یک کارت SSD بزرگتر را تهیه کنید.

رایانه مناسب بازی

Hoonarjo 2.jpgw - به چه نوع رایانه و با چه قدرتی نیاز دارید؟ ( قسمت اول )

آیا تا زمانی که انگشتان درد بگیرد بازی می کنید؟ پس این قسمت مقاله مخصوص شما است ، اما همچنین ساده ترین جواب آن نیست. وقتی مردم از من درباره رایانه های شخصی یا لپ تاپ های بازی می پرسند ، من معمولاً ۲ سوال زیر را می پرسم:

چه بازی هایی انجام می دهید؟

اگر پاسخ شما ‘بازی های مرورگر’ یا ‘Minecraft’ است ، پس آن  را هر رایانه شخصی در خانه یا محل کار انجام می دهد (به رایانه های شخصی که امکان مرور شدیدتر وب را دارند مراجعه کنید).

با این حال ، اگر شما عناوین اخیر بلاک ساز مانند Far Cry 5 را بازی می کنید ، به رایانه بازی مناسبی نیاز دارید. حداقل یک Core i5 یا Core i7 را بگیرید و حتماً نسخه های «K» را دریافت کنید که دارای قابلیت اورکلاک هستند.

بیشتر بخوانید >> خدمات محبوب طراحی وب

در کدام رزولوشن بازی می کنید؟

 • وضوح تصویر ۱۰۰۸p: اگر در حال نمایش صفحه نمایش ۱۰۸۰p هستید ، باید با مدل های کارت گرافیک Intel سطح GTX 1050 یا GTX 1060 مطابقت داشته باشید. آنها باید در سطح جزئیات متوسط ​​نرخ فریم مناسب (۳۰-۶۰fps) را به شما بدهند. فعال کردن همه زنگ ها و سوت ها در Full HD نیاز به GeForce 1070 دارد.
 • وضوح تصویر ۱۴۴۰p: جابجایی تا ۱۴۴۰p ، وضوح بازی بسیار رایج و رایج ، حداقل ۱۰۷۰ مورد نیاز دارید یا در صورتی که در اردوگاه AMD هستید) AMD RX 580 یا Vega 56/64.
 • وضوح ۴K: در حال حرکت به ۴K … خوب ، آماده شوید تا مقادیر جدی $ $ $ را روی کارتهای گرافیکی رها کنید. ۸۰۰ دلار + GeForce 1080 Ti حداقل برای ۴K کم است و حتی در اینصورت با سرعت ۴K در جزئیات بالا و با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه مشکل دارید. به همین دلیل ، از اواسط سال ۲۰۱۸ ، برای بازی در ۴K مطمئناً به SECOND 1080 Ti یا حتی Titan Xp احتیاج دارید.

منبع