رنگ

نحوه تغییر رنگ متن در وردپرس

اگه شما نیز مانند ما از وردپرس برای مدیریت سایت خود استفاده می کنید احتمالا تا حالا به دنبال این بوده اید که چگونه می تان رنگ نوشته و پس زمینه را عوض کرد. ما این مشکل را حل کرده این و هم اکنون می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید رنگ متن و پاراگراف و پس زمینه را تغییر دهید و رنگ دلخواه خود را برای پس زمینه انتخاب کنید. بیایید از همین حالا شروع کنیم.

با مراجعه به ویرایشگر پست شروع کرده و بر روی پاراگرافی که می خواهید اصلاح کنید کلیک کنید.

در نوار کنری گزینه ای به نام Color Settings می بینید روی آن کلیک کنید تا منوی زیر برای شما باز شود.

paragraph color settings 800x804 - نحوه تغییر رنگ متن در وردپرس

در داخل منوی تنظیمات گزینه ای را تحت عنوان تنظیمات رنگ پیدا خواهید کرد. روی آن کلیک کنید تا منوی تنظیم رنگ برای شما باز شود.

color settings - نحوه تغییر رنگ متن در وردپرس

با انتخاب هر رنگ ، بلافاصله رنگ متن در بخش پاراگراف مورد نظر شما  ویرایش و به روز خواهد شد. این برنامه باعث می شود تا بتوانید بدون ذخیره کردن رنگ ها چند رنگ را به طور هم زمان امتحان کنید و هر کدام را برای صفحه خود مناثب دانستید آن را به عنوان رنگ اصلی ذخیره کنید. در حالی که رنگ های پیش فرض بسیار متنوع هستند ، می توانید رنگ های دلخواه را نیز تنظیم کنید.

نحوه تنظیم رنگ سفارشی

با باز کردن صفحه رنگ روی دایره ای که تمام رنگ هارا دارد کلیک کنید تا پنجره ای برای شما باز شودو در این پنجره انواع رنگ ها وجود دارد که می توانید با توجه به سلیقه خود از آن ها استفاده کنید.

custom color option - نحوه تغییر رنگ متن در وردپرس

در داخل پنجره باز شده ، می توانید از نوار لغزنده برای تغییر رنگ و کلیک و کشیدن در جعبه و انتخاب رنگ استفاده کنید تا میزان روشنایی و اشباع را تنظیم کنید و رنگ دلخواه خود را به دست آورید.

color picker - نحوه تغییر رنگ متن در وردپرس

این پنجره برای پیدا کردن یک رنگ جدید بسیار عالی است ، اما باید کمی از روانشناسی رنگ ها آگاه باشید تا بتوانید رنگی مناسب با قالب و المان های داخلی وب سایت خود انتخاب کنید.

یک راه دیگر هم وجود دارد و آن این است که به جای استفاده از پنجره باز شده از کد رنگ ها استفاده کنید که به صورت هگز نوشته می شوند و مقدار RGB را تایین میکنند. 

hexadecimal color code input - نحوه تغییر رنگ متن در وردپرس

کدهای هگز برای تنظیم دقیق رنگ ها مناسب هستند. شما می توانید از این تکنیک برای تنظیم یک رنگ دلخواه برای متن و پس زمینه هر بلوک پاراگراف استفاده کنید.