taban 2 Recovered 1 - (پروتکل انتقال فایل FTP) چیست

(پروتکل انتقال فایل FTP) چیست

پروتکل انتقال فایل (FTP) چیست ، پروتکل انتقال فایل (FTP) مجموعه ای از قوانینی است که رایانه ها برای انتقال پرونده ها از یک سیستم به سیستم دیگر از طریق اینترنت پیروی می کنند. این ممکن است توسط یک تجارت برای انتقال پرونده ها از یک سیستم رایانه ای به سیستم دیگر استفاده شود، یا وب سایت ها ممکن است از FTP برای بارگذاری یا بارگیری فایل ها از سرور وب سایت استفاده کنند.

تعریف های پروتکل انتقال فایل (FTP)

  • پروتکل انتقال فایل (FTP) راهی برای بارگیری، آپلود و انتقال فایل ها از یک مکان به مکان دیگر در اینترنت و بین سیستم های رایانه ای است.
  • پروتکل انتقال فایل (FTP) کامپیوترهای موجود در اینترنت را قادر می سازد که فایلها را به جلو و عقب منتقل کنند، و ابزاری اساسی برای کسانی است که امروزه ساخت و نگهداری وب سایت ها را دارند.
  • بسیاری از سرویس گیرندگان پروتکل انتقال فایل (FTP) به صورت رایگان برای بارگیری در دسترس هستند، اگرچه اکثر وب سایت ها (و مرورگرهای وب) که بارگیری را ارائه می دهند، دارای FTP داخلی هستند، بنابراین بارگیری یک قطعه جداگانه از نرم افزار همیشه لازم نیست.

taban 2 Recovered - (پروتکل انتقال فایل FTP) چیست

درک پروتکل انتقال پرونده (FTP)

پروتکل انتقال فایل یکی از پروتکل های مختلف است که نحوه رفتار رایانه ها در اینترنت را اثبات می کند. پروتکل های دیگر از جمله پروتکل انتقال Hypertext (HTTP)، پروتکل دسترسی به پیام پیام اینترنتی (IMAP) و پروتکل زمان شبکه (NTP) است. FTP كامپیوترهای موجود در اینترنت را قادر می سازد كه پرونده ها را به جلو و عقب منتقل كنند، و ابزاری اساسی برای كسانی است كه امروزه آنها را ایجاد و نگهداری می كنند.

بیشتر بخوانید »»» ۶ نکته و ترفند اساسی وردپرس برای سال ۲۰۲۰

به منظور استفاده از FTP، ابتدا کاربر باید یک سرویس دهنده FTP را بارگیری کند (یا از طریق یک مرورگر وب به یک مشتری FTP دسترسی پیدا کند). مشتری نرم افزاری است که به شما امکان انتقال فایل ها را می دهد.

اکثر مرورگرهای وب با کلاینت های FTP (احتمالاً از طریق یک پسوند قابل بارگیری) همراه هستند که به کاربران امکان می دهد فایل ها را از رایانه خود به سرور و برعکس انتقال دهند. ممکن است برخی از کاربران بخواهند از یک مشتری FTP شخص ثالث استفاده کنند زیرا بسیاری از آنها ویژگی های اضافی برای بهبود تجربه شما ارائه می دهند. نمونه هایی از مشتری های FTP که بارگیری رایگان دارند شامل FileZilla Client  FTP Voyager  WinSCP  CoffeeCup Free FTP و Core FTP است.

taban 2 Recovered 1 - (پروتکل انتقال فایل FTP) چیست

بسیاری از افراد قبلاً از FTP استفاده کرده اند حتی بدون آنکه متوجه شوند. اگر تاکنون پرونده ای را از یک صفحه وب بارگیری کرده اید، احتمال دارد که از FTP در این فرآیند استفاده کنید. اولین قدم برای دسترسی به سرور FTP برای بارگیری یک پرونده ورود به سیستم است که ممکن است به صورت خودکار یا با وارد کردن دستی یک نام کاربری و رمز عبور رخ دهد. FTP همچنین از طریق شماره پورت مشخصی به شما نیاز دارد تا به سرور FTP دسترسی پیدا کنید.

پس از دسترسی به سرور FTP از طریق سرویس دهنده FTP، اکنون می توانید فایل ها را انتقال دهید. همه سرورهای FTP عمومی از شما نیازی ندارند که وارد سیستم شوید زیرا برخی از سرورها به شما امکان دسترسی ناشناس به آنها را می دهند.

بسته به مشتری FTP شما استفاده می کنید، ویژگی های مختلفی در دسترس خواهد بود که به شما امکان می دهد شیوه بارگذاری و بارگیری فایل ها را تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر از سرویس دهنده رایگان FTP FileZilla استفاده می کنید، این برنامه به شما امکان می دهد محدودیت های پهنای باند را برای فایل ها تعیین کنید، این امکان را برای شما فراهم می کند که سرعتی را که بارگیری یا بارگذاری پرونده ها در آن بارگیری می شود، کنترل کنید. این کار می تواند مفید باشد اگر شما می توانید چندین انتقال فایل را به طور همزمان کنترل کنید. سایر ویژگی هایی که ممکن است بخواهید در یک سرویس دهنده FTP به دنبال آن باشید، عبارتند از تأیید اعتبار کلید عمومی، امکان تنظیم میزان فشرده سازی فایل یا ابزارهایی که شما را قادر می سازد با استفاده از ماسک های پرونده، سرور را جستجو کنید.

جمع بندی

 خب در این مقاله پروتکل انتقال فایل (FTP) توضیح داده شد امیدواریم از خواندن مقاله لذت برده باشید.

tell - (پروتکل انتقال فایل FTP) چیست